Kategori
  Nom Oto kimdir? + 

Linki tıklayarak hakkımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Biz Kimiz

  Renault Yedek Parça alırken İnternet üzerindeki E-Ticaret sitelerine nasıl güvenebilirim? + 

İnternet üzerinden Renault Yedek Parça almaya karar verdiniz ve güvenilir bir E-Ticaret sitesi bulup alışveriş yapmak istiyorsunuz. Fakat ülkemizdeki E-Ticaret dolandırıcılık vakaları sizi doğal olarak endişelendiriyor.

Size vereceğimiz tavsiyeleri dikkate alır ve uygularsanız, sorunsuz ve güvenli bir biçimde alışverişinizi gerçekleştirebileceksiniz.

1- Öncelikle girdiğiniz E-Ticaret sitesinin adres çubuğuna dikkat etmelisiniz. Hemen  “http://” yazan kısma dikkat edin. Şayet https:// yazmıyor ise kaçarak uzaklaşın, evet http sonunda yer alan o “S” harfi çok mühim. Bu, ulaşığınız E-Ticaret sitesinin “Güvenli giriş katmanı sertifikasına” sahip olduğunun göstergesidir.

İkinci odaklanmanız gereken yer ise site ismi. Örnek verecek olursak bizim sitemizin adresi “renaultparca.com” fakat dolandırıcılar “renaultpaca.com veya renaultparça.com veya renaulltparca.com” adreslerini satın alarak sizi kandırabilirler, ki çoğunlukla bu yöntem bankacılık ve turizm sektöründe fazlasıyla yaygın. Renault Yedek Parça piyasasında da, ender de olsa yaşanan bir durum. Bu sebepten ötürü alışveriş yapmak istediğiniz E-Ticaret sitesinin adresini tekrar tekrar kontrol ediniz.

2-Alışveriş yapacağınız E-Ticaret sitesinde açık adres ve sabit telefon bilgilerinin bulunması gerekir. Bu bize herhangi bir sorunda muhatap bulabileceğimiz anlamına gelir. Tabi adresi internette araştırıp, telefon numarasını kontrol etmeyi ihmal etmiyoruz.

3- Firmanın E-Ticaret sitesinde Kurumsal veya Hakkımızda kısımlarının eksiksiz doldurulmuş olmalı. Bu, hem sitenin özenle hazırlandığının, hem de işletmenin ciddiyetinin bir göstergesidir. Ayrıca bu tip yazılar işletme ile ilgili daha detaylı bilgi edinmeniz açısından faydalı ve önemlidir.

4- Ziyaret etmiş olduğunuz E-Ticaret sitesinde yer alan Firma ismi veya adresi internette arattığınızda, işletme haritalarında dükkan isminin ve de 

(burası çok önemli >>) İNTERNET ADRESLERİNİN yazılı bulunduğu “Dükkan Dış Cephe” , “İç Mekan” görsellerinin yer alması.

Neden burası çok önemli; Zira geçtiğimiz yıllarda bir dolandırıcı, Renault Yedek Parça satan bir esnafın dış cephelerini fotoğraflamış, bir E-Ticaret sitesi açmış, haritalara eklemiş ve piyasayı dolandırıp arkasında mağdurlar bırakmıştır. Dükkan sahibi ise her şeyden habersiz idi. O siteden alışveriş yapanlar dükkan görsellerinde web sitesinin isminin olmadığını görmelerine rağmen dolandırılmışlardı.

5- Alışveriş için bakındığınız E-Ticaret sitesi içerisindeki ürün fotoğraflarında; Ürünün konumlandırıldığı yüzey veya fonda (kumaş, Dakota vb.) Firma logosu ve firma web sitesinin isminin bulunması, hem bu firmanın gerçekliğine, hem de ürünlerin gerçekten o işletmenin rafında bulunduğuna delil teşkil eder.

Unutmayın Renault Yedek Parça piyasasında ofis kiralayıp veya evinde bir bilgisayar ve internet bağlantısıyla ürün satmaya çalışan o kadar çok Al-Satçı mevcut ki. Alışveriş sonrasında, hem daha pahalı malzeme olmuş oluyorsunuz (zira esnaftan alıp size satıyor) hem de ayıplı ürün sonrasında iade sorunları yaşıyorsunuz, karşınızda muhattap bulamıyorsunuz.

6- En önemli konu; Firma ismini tarayıcınız haritalar kısmında arattığınızda, kayıt altına alınmış olması ve harita konumuyla E-Ticaret sitesinin içerisindeki adresin birbirini tutması, hem herhangi bir olumsuzlukta gidebileceğiniz bir yer olması açısından, hem de yine işletmenin gerçek bir işletme olduğu gerçeğini öğrenmeniz açısından çok ama çok önemli.

Renault yedek Parça piyasasında hatırı sayılır bir yerimiz olması ve E-Ticaret konusunda çeşitli tecrübeler yaşayarak bugünlere gelmiş olmamız hasebiyle, yine sizlerden bu konuyla alakalı çok sık soru gelmesi ve sizlerin zarar görmemesi için, uyarmak ve bilgilendirmek adına bu paylaşımı yaptık.

Şimdi tüm bu kriterlere haiz ve 21 senedir bu sektörde olan Nom Oto | Renault Yedek Parça sitemizden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilir, yine Nom Oto'ya bağlı diğer işletmelerimiz olan Nom Oto | Motrio Renault Servis ve Nom Oto | Direksiyon Sepeti'nden hizmet alabilirsiniz.

 

  Renault Yedek parça Referans Kodu (Parça Kodu) nedir? + 

Renault Mais’in üretmiş olduğu veya temin ettiği tüm otomobil yedek parçalarının (model ayrımı gözeterek) üzerinde kendine ait, rakam ve harflerden oluşan 10 haneli Referans Kodu (Parça Kodu) bulunmaktadır. 

(Örnek; 82 00 123 45R veya 820012345R)

   

Bu numara benzersiz ve sadece o yedek parçaya aittir. Tabiri caizse parmak izidir. İstinisnalar hariç her yedek parçanın üzerinde bu kod ya baskı şeklinde malzemeye işlenmiş veya barkod şeklinde etiketlenerek belirtilmiştir.

Bazı Renault Yedek Parçaların fabrika çıkışında montaj numaraları vardır ve bunlar satış referans numaraları (Parça kodu) ile aynı değildir. Çoğu zaman herhangi bir Renault Yedek Parçanın 15-20 adet kadar değişen referansları (parça kodu) olabilmektedir. Elimizden geldiğince E-Ticaret sitemizdeki parçaların tüm değişken referanslarını yazmaya gayret ediyoruz.

E-Ticaret sitemizde Referans kodu (parça kodu) ile aramış olduğunuz Renault Yedek Parçayı hatasız bulabilir ve satın alabilirsiniz.

  Renault Yedek Parça Referans Kodunu (Parça Kodunu) bilmiyorum ne yapacağım? + 

Otomobilinize ait Renault yedek Parçayı bilmemeniz halinde Nom Oto’da görevli personelimize ruhsatınızda yer alan 17 haneli “Şase Numarası” bilgisini vermeniz yeterlidir.

Şase numaranız; Ruhsatınızın sol yaprağında ve otomobilinizin ön camının sol alt köşesinde yazmaktadır.

 

Deneyimli personelimiz sistemden aracınıza ait şase numarasını girip yine aracınıza ait olan referans kodunu (parça kodunu) tespit edecektir. Nihayetinde hatasız bir biçimde yedek parçanızı satın alabileceksiniz.

Not: Nadirde olsa Şase numarasını girdiğimiz Renault Parts sisteminde bazı yedek parçaların Referans Kodu (parça kodu) hatalı yazabilmektedir. Böyle bir durumda tecrübeli personelimiz sorununuzu ivedi biçimde çözecektir.

  Web Sitenizden (E-Ticaret) Renault Yedek Parça almak istiyorum fakat aracıma uyumlu olup olmadığı konusunda şüpheliyim, ne yapmalıyım? + 

Şayet böyle bir şüpheniz varsa hemen 549 311 91 75 Nom Oto Whatsapp perakende hattımıza ruhsatınızdaki 17 haneli “şase numarasını” yazıp istediğiniz parçanın ismini belirtmeniz gerekiyor (veya web sitemizde istemiş olduğunuz yedek parçanın 10 haneli referans numarasını (parça kodunu) ya da stok kodunu)

Perakende departmanında görevli deneyimli personelimiz gerekli kontrolleri yapacak ve size whatsapp üzerinden veya arayarak iletişime geçecektir.

  Web Sitenizdeki (E-Ticaret) tüm yedek parçalar orijinal mi? + 

Hayır. Web sitemizdeki ürün çeşitliliği müşteri talep ve istekleri doğrultusunda şekillenmektedir.
İncelediğiniz ürünün ismine baktığınızda veya açıklama kısmını okuduğunuzda; Orijinal, Yan sanayi, Çıkma, Marka vb. ibareleri görebilirsiniz.

Önemli: E-Ticaret sitemizde satın almak istediğiniz yedek parça, görseli ile eşdeğerdir ve görselinde gördüğünüz yedek parça size gönderilecektir. Görevli personelimiz siparişi alır almaz raftan çıkardığı yedek parçayı E-Ticaret sitemizdeki görsel ile karşılaştırır ve ona göre gönderir. Şayet herhangi bir farklılık söz konusu ise (20.000 kalem yedek parçada nadiren de olsa farklı görsel veya hatalı açıklama kullanılabiliyor) görevli personelimiz sizinle iletişime geçiyor ve dilerseniz para iadenizi anında gerçekleştiriyoruz.

  Sitenizdeki Yan Sanayi Markaları kaliteli midir? + 

Nom Oto olarak kaliteli YAN SANAYİ parçaları rafımıza koyuyoruz. Kendi aracımıza takmayacağımız yedek parçayı dükkanımıza sokmuyoruz.

  Sitenizdeki Çıkma parçalar orijinal mi? + 

Tamamı Orijinaldir. Nom Oto olarak, hurda niteliğine ulaşmamış, araçlardan sökülme yedek parçaların satışını Çıkma isimlendirmesiyle yapıyoruz.

  Spot Renault Yedek Parça nedir? + 

Spot Renault Yedek Parça, işletmenin kendi imkanları ile yurtdışından resmi yollar ile ülkeye soktuğu ürünlerin genel adıdır. Faturalı alınır ve faturalı satılır. Mais yetkili Servisteki Yedek Parçalardan tek farkı KUTUSUZ olmasıdır veya taşıma esnasında ufak tefek (ürünün kabiliyetini veya estetiğini etkilemeyecek) deformasyonlara sahip olmasıdır.

Biz de Nom Oto | Renault Yedek Parça olarak kutulu orijinal Mais Yedek Parçaları ile beraber Spot Renault Yedek Parçaları da satıyoruz.

  Herhangi bir Renault Yedek Parçayı internette arattığımda çok daha ucuz veya çok daha pahalı olarak geniş bir fiyat aralığı olduğunu görüyorum bunun nedeni nedir? + 

Öncelikle sonuna kadar haklı olduğunuzu belirtmek isteriz. Bunun ana sebebi al-sat diye tabir ettiğimiz evinden veya kiraladığı ofisten bir bilgisayar ve internet bağlantısı ile satış yapanlardır. Esnaftan aldıkları fiyatların üzerine ekleyerek ürün satıyorlar. Diğer bir neden, yan sanayi malzeme ibaresi koymadan sanki ürün orijinalmiş gibi fiyat yazanlar. Başka bir neden ise, Mais yetkili serviste bulunan orijinal Renault Yedek Parça fiyatlarının, herhangi bir işletmenin yurtdışından kendi getirdiği (Spot) orijinal Renault Yedek Parça fiyatlarına nazaran çok yüksek kalması. Yine elinde bulunmadığı halde sırf piyasayı baltalamak adına düşük fiyat verip web sitesine (E-Ticaret) ziyaretçi çekmek için maksatlı hareketlerde bulunulması. İşletmenin Çıkma malzemeyi sıfır diye sitesine koyması da bu nedenlerden biri olarak sayılabilir.

Bizler Nom Oto | Renault Yedek Parça olarak; E-Ticaret sitemizdeki görselin bire bir aynısını göndermekteyiz. Orijinal yedek parça görseli ekleyip, yan sanayi malzeme göndermiyoruz.

Size tavsiyemiz; Adresi, sabit telefonu belli, dükkan sahibi olan ve ürünlerine yan sanayi, marka veya çıkma vb. ibareler koyan işletmelerin fiyatlarını dikkate almanızdır.

  Renault Yedek Parça satın alabilmek için neden sitenize üye olmalıyım? + 

Bunun üç nedeni var. Birincisi güvenli alışveriş yapabilmenizi sağlamak. İkincisi ise üyelerimize özel kampanya (Örneğin bayramlarda) fırsatlarından haberinizin olması. Son sebep ise, gelecek dönemde belli bir bakiye üzerinde satın alma işlemi yapan üyelerimizin sürpriz indirimlerden ve hediyelerden faydalanabilmesi.

  Ben Web Sitenize üye olmadan alışveriş yapmak istiyorum ne yapacağım? + 

Bu da mümkün tabi ki. 549 311 91 75 numaralı Nom Oto Whatsapp perakende hattımızı arayabilir veya whatsapp üzerinden yazabilirsiniz. Bu alışveriş modelinde ödemelerinizi Mail order (Kredi kartı) veya havale şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Ya da dükkanımıza gelerek bizzat yüz yüze alışverişte de bulunabilirsiniz.

  Sizden satın almış olduğum Renault Yedek Parça aracıma uymadı ne yapacağım? + 

Şayet aracınızın Şase numaranızı doğru vermiş iseniz ve yine aracınızın şase numarasından çıkan Referans koduna (parça koduna) göre bir ürün size satılmışsa;

Nom Oto’nun görevli personeli tarafından gerekli incelemeler ve kontrollerin sağlaması süreci başlar;

Şayet Renault Mais’in kendi sistemsel bir hatası (sistemde şasede çıkan parça kodunun hatalı olması) var ise, ya para iadesi ya da yeni ürün gönderilerek zararınız telafi edilir. Bu aynı zamanda görevli personelin hata yapması durumunda da geçerlidir. Bu tip iadelerde kargo ücreti de tarafımıza aittir.

Fakat herhangi bir sistemsel veya personel hatası söz konusu değilse;

"Elektrik/Elektronik yedek parça" haricindeki, E-Ticaret sitemizden satın almış olduğunuz tüm yedek parçaları KARGO ÜCRETİNİ ödemeniz koşulu ile iade edebilirsiniz. İade yedek parçanın bize gelmesinin ardından ödeme şeklinize göre (Havale, Kredi kartı vb) paranız iade edilir. (Kredi kartından yapılan alışverişlerde para iadesi, paranın nakit hesabımıza geçtiği gün gerçekleşir) (Kargo ücreti ödenmeden gönderilen yedek parçaların para iadesi kargo ücreti kesilerek iade edilir)

Üzerinden akım geçtiği için hassas olan ve bir defa takılıp söküldükten sonra satışı imkansız hale gelen "Elektrik/Elektronik yedek parçalarda" hiç bir şekilde iade söz konusu değildir.

Ürün değişim prosedürü ;

1- Öncelikle 549 311 91 75 No'lu telefonumuz ile bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Görevli personelimize iade sebebini bildirmelisiniz.

2- Personelimizle görüştükren sonra, Yedek Parçayı faturası ile beraber bize Yurtiçi kargo ile göndermeniz gerekmektedir. (Aksi takdirde kargo ücretini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yurtiçi kargo ile gelen iadelerin kargo ücreti bize aittir)

3- "Şase kontrolü yapılarak veya yapılmadan(ikisinden biri) satın aldım" (Şase kontrolü yapıldığı halde hatalı giden malzemenin kargo ücreti firmamıza aittir. Whatsapp yazışmaları kontrol edilir) ibaresi ile beraber; İsminizi, soyisminizi, adresinizi, kargo takip numarasını, aracınızın şase numaranızı ekleyerek 549 311 91 75 No'lu Nom Oto Whatsapp hattına yazmalısınız.

4- Nom Oto’ daki iade/iptal departmanındaki görevli personelimiz kargo ulaşır ulaşmaz Yedek Parça hasar ve kirlilik kontrolü yapacaktır.

4- Aracınızın şase numarasından doğru Renault Yedek Parçayı tespit ettikten sonra sizinle iletişime geçecektir. Tercihinize göre personelimiz operasyon alır. (Bire bir değişim, para iadesi veya doğru parça vb)

5- Şayet iade veya yeni parçanızda daha az fiyat farkı söz konusu ise parayı yatırabilmemiz için sizden hesap numarası istenebilir. Ya da yeni parçanız daha pahalı ise farkı ödemeniz için ödeme yöntemleri bildirilebilir.

6- Paranın tamamının iadesi durumunda; Nakit ise aynı gün, kredi kartında ise paranın nakit hesabımıza geçtiği gün iade gerçekleşir.

  Dükkan tezgah fiyatlarınız ile Web Sitenizdeki (E-Ticaret) Renault Yedek Parça fiyatları arasında fark var mı? + 

Şimdilik yok. Fakat yakın zaman içerisinde Web Sitemizde (E-Ticaret) Renault Yedek Parça fiyatlarını çok daha indirimli biçimde satışa sunacağız. % yüzde oranı duyurulacaktır.

  Web Sitenizden (E-Ticaret) herhangi bir Renault Yedek Parça aldım iade veya değiştirme imkanım var mı? Var ise bunlar Elektrikli veya Elektronik Renault Yedek Parçalarını da kapsıyor mu? + 

E-Ticaret sitemizden satın almış olduğunuz -Elektrik/Elektronik Yedek Parça- dışında kalan tüm yedek parçaların iadesi mümkündür.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu gereği; Müşterilerin, ürünün teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde satın almaktan vazgeçerek, ürünü iade etme hakkı tanır.

Bizler Nom Oto | Renault Yedek Parça olarak -yasaya rağmen- sizleri gün kısıtlaması içerisine sokmuyoruz. Satın aldığınız yedek parça aracınıza ait değilse ve bu konuda personelimiz/sistem hata yapmış ise anlaşmalı olduğumuz yurtiçi kargo ile beraber göndermeniz koşuluyla karşı ödemeli (nom oto ödeyecek şekilde) yedek parçanızı iade alıyoruz. Şayet siz şase numarası bildirmeden bir satın alma gerçekleştirmiş iseniz. Yedek parçanızı iade ederken KARGO ÜCRETİNİ ödeyerek göndermelisiniz. Aksi takdirde paranız iade edilirken içerisinden kargo ücreti kesilecektir.

Ürün değişim prosedürü ;

1- Öncelikle 549 311 91 75 No'lu telefonumuz ile bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Görevli personelimize iade sebebini bildirmelisiniz.

2- Personelimizle görüştükren sonra, Yedek Parçayı faturası ile beraber bize Yurtiçi kargo ile göndermeniz gerekmektedir. (Aksi takdirde kargo ücretini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yurtiçi kargo ile gelen iadelerin kargo ücreti bize aittir)

3- "Şase kontrolü yapılarak veya yapılmadan(ikisinden biri) satın aldım" (Şase kontrolü yapıldığı halde hatalı giden malzemenin kargo ücreti firmamıza aittir. Whatsapp yazışmaları kontrol edilir) ibaresi ile beraber; İsminizi, soyisminizi, adresinizi, kargo takip numarasını, aracınızın şase numaranızı ekleyerek 549 311 91 75 No'lu Nom Oto Whatsapp hattına yazmalısınız.

4- Nom Oto’ daki iade/iptal departmanındaki görevli personelimiz kargo ulaşır ulaşmaz Yedek Parça hasar ve kirlilik kontrolü yapacaktır.

4- Aracınızın şase numarasından doğru Renault Yedek Parçayı tespit ettikten sonra sizinle iletişime geçecektir. Tercihinize göre personelimiz operasyon alır. (Bire bir değişim, para iadesi veya doğru parça vb)

5- Şayet iade veya yeni parçanızda daha az fiyat farkı söz konusu ise parayı yatırabilmemiz için sizden hesap numarası istenebilir. Ya da yeni parçanız daha pahalı ise farkı ödemeniz için ödeme yöntemleri bildirilebilir.

6- Paranın tamamının iadesi durumunda; Nakit ise aynı gün, kredi kartında ise paranın nakit hesabımıza geçtiği gün iade gerçekleşir.

  Web Sitenizden (E-Ticaret) Renault Yedek Parça satın aldım fakat kargo henüz elime ulaşmadı ne yapabilirim? + 

Şayet web sitemizde (E-Ticaret) satın alma işlemini yaptıktan sonra “Siparişiniz Onaylanmıştır” SMS’i geldiyse ve yine gün içerisinde Yurtiçi Kargo takip numaranız yine SMS yolu ile tarafınıza ulaştıysa (16:00 dan önce verilen kargolar için geçerli aksi takdirde ertesi gün) ;

Önce yurtiçi kargo takip numaranızı yine yurtiçi kargı takip sitesine yazıp kargonuzun yerini tespit ediniz. Kargonuz bir istasyonda takılı kaldıysa bölgenizdeki yurtiçi kargo bürosunu veya merkezi arayarak kargonuzla ilgili bilgi vermelerini rica ediniz. Herhangi bir olumsuzluk durumunda ya 549 311 91 75 perakende hattımızı arayınız veya info@nomoto.com.tr mail adresine mail atınız.

Eğer web sitemizde (E-Ticaret) satın alma işlemini yaptıktan sonra “Siparişiniz Onaylanmıştır” SMS’i gelmediyse siparişiniz onaylanmamıştır. “Siparişiniz Onaylanmıştır” SMS’i gelmişse fakat Yurtiçi kargo takip numarası gelmemişse siparişiniz henüz kargoya verilmemiştir. Bu durumda 549 311 91 75 Perakende Hattımızı arayarak kargonuzla ilgili geniş bilgi alabilirsiniz.

  Web Sitenizden (E-Ticaret) Renault Yedek Parça satın aldım fakat siparişim onaylanmadı neden? + 

Siparişinizin onaylanma süresi 2 saati geçmez. Şayet 2 saati geçmiş ise Web sitemizde (E-Ticaret) satın alma işlemi ekranında bu konuyla bir uyarıda bulunmuştuk;

ÖNEMLİ!!!

“COVID-19 Pandemi” koşulları nedeniyle aksayan gümrük işlemleri, küresel ölçekte yaşanan “Yedek Parça Stok” sıkıntısı ve yine otomobillerin akıllı sistemleri (Kapı düğmesi, şanzıman beyni, motor beyni vs.) üzerinde kullanılan “Chip” üretiminin duraksaması sebebiyle “STOKLAR” da nadirde olsa sapmalar yaşanabilmektedir.
Böyle bir durumda Nom Oto’nun deneyimli personelleri ivedi biçimde sizinle iletişime geçecekler ve mağduriyetin giderilmesi için çözüm sağlayacaklardır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Web Sitenizden (E-Ticaret) yanlışlıkla aracıma uygun olmayan bir parça satın almışım ne yapmalıyım? + 

ÖNEMLİ! Bu parçanın otomobilinize uyumlu olup olmadığından emin değilseniz, Lütfen 549 311 91 75 No'lu Nom Oto Whatsapp hattına, şase numarası ve parça numarasını yazarak kontrol edilmesini isteyiniz.

Bu ibareyi tüm ürünlerimizin kartlarında görebilirsiniz. Buna rağmen Şase kontrolü yapmadan satın aldıysanız;

-Elektrik/Elektronik yedek parça- dışında kalan tüm yedek parçaları KARGO ÜCRETİNİ ödemeniz koşuluyla iade edebilirsiniz. Paranızın iadesi ödeme yönteminize göre değişkenlik gösterecektir. (Nakitse aynı gün, kredi kartında ise paranın nakit hesabımıza geçtiği gün iade gerçekleşir) (Şayet Kargo ücreti ödenmemiş ise bu iade edilecek olan paranızdan kesilecektir)

Ürün değişim prosedürü ;

1- Öncelikle 549 311 91 75 No'lu telefonumuz ile bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Görevli personelimize iade sebebini bildirmelisiniz.

2- Personelimizle görüştükren sonra, Yedek Parçayı faturası ile beraber bize Yurtiçi kargo ile göndermeniz gerekmektedir. (Aksi takdirde kargo ücretini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yurtiçi kargo ile gelen iadelerin kargo ücreti bize aittir)

3- "Şase kontrolü yapılarak veya yapılmadan(ikisinden biri) satın aldım" (Şase kontrolü yapıldığı halde hatalı giden malzemenin kargo ücreti firmamıza aittir. Whatsapp yazışmaları kontrol edilir) ibaresi ile beraber; İsminizi, soyisminizi, adresinizi, kargo takip numarasını, aracınızın şase numaranızı ekleyerek 549 311 91 75 No'lu Nom Oto Whatsapp hattına yazmalısınız.

4- Nom Oto’ daki iade/iptal departmanındaki görevli personelimiz kargo ulaşır ulaşmaz Yedek Parça hasar ve kirlilik kontrolü yapacaktır.

4- Aracınızın şase numarasından doğru Renault Yedek Parçayı tespit ettikten sonra sizinle iletişime geçecektir. Tercihinize göre personelimiz operasyon alır. (Bire bir değişim, para iadesi veya doğru parça vb)

5- Şayet iade veya yeni parçanızda daha az fiyat farkı söz konusu ise parayı yatırabilmemiz için sizden hesap numarası istenebilir. Ya da yeni parçanız daha pahalı ise farkı ödemeniz için ödeme yöntemleri bildirilebilir.

6- Paranın tamamının iadesi durumunda; Nakit ise aynı gün, kredi kartında ise paranın nakit hesabımıza geçtiği gün iade gerçekleşir.

  Web sitenizde bazı Renault Yedek Parçaları bulamıyorum bunun sebebi nedir ? + 

Nom Oto olarak, yedek parça piyasasında hatırı sayılır stok tutan ender işletmelerden biriyiz. 20.000’den fazla çeşitle sizlere hizmet vermeye çalışıyoruz. Fakat sizler de takdir edersiniz ki her modelin ortalama 10.000 çeşit parçası üretiliyor ve model sayısı ile çeşidi çarptığınızda muazzam bir rakam ortaya çıkıyor. Yeryüzünde böyle bir stoğu tutabilen bir işletme bulunmuyor açıkçası.

Bizler de en çok satılan modellerin yedek parçalarının yanı sıra, piyasada ender bulunan kritik (yürüyen aksam için gerekli olan) yedek parçaların da her modelini, toplam 1 dükkan, 1 servis ve 5 depomuzda bulundurmaya gayret ediyoruz. Yine de siz aramış olduğunuz malzemeyi sitemizdeki bize-sorun kısmına yazınız(görseli var ise görselini ve mutlaka aracınızın şase numarasını ekleyiniz). Zira rafımızda belli bir miktarın altında olan stokları E-Ticaret sitemize eklemiyoruz. Şayet bu tür, elimizde az sayıda olan yedek parçalardan ise sizinle iletişime geçip satın almanızı sağlayabiliriz. Ayrıca stoklarımızda bulunmayan bir yedek parça ise yurtdışından temin etme durumu söz konusu olabilir veya stok yenilenirken o parça da göz önünde bulundurulur.

  Web Sitenizde (E-Ticaret) gördüğüm yedek parçanın açıklamasında aracımın modeli yazıyor bu parça aracıma uyar mı? + 

Bu soruya kimse size ne evet ne de hayır diyebilir.

Çünkü bazen Renault Mais, aynı yıl ürettiği aynı model otomobillerin de dahi farklı parça kullanılabiliyor. Bu sebepten ötürü;

ÖNEMLİ! Bu parçanın otomobilinize uyumlu olup olmadığından emin değilseniz, Lütfen 549 311 91 75 No'lu Nom Oto Whatsapp hattına, şase numarası ve parça numarasını yazarak kontrol edilmesini isteyiniz.

  Aracımın bakımı, onarımı ve tamiri için Renault Dacia Oto Servisiniz var mı? + 

Evet hem Renault hem de Dacia otomobillerinizin tamir, onarım ve bakım hizmetlerini

Nom oto | Motrio Renault Servisimizde vermekteyiz. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

loader
Sosyal Medya
 • Facebook
 • Twitter
 • İnstagram
 • Youtube
 • Pinterest
 • Linkedin
 • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi 21. Sokak No 19 Başakşehir / İstanbul
  mapkroki
  Whatsapp
  ssl© 2023 renaultparca.com tüm hakları saklıdır. Tüm üyelik bilgileriniz comodo SSL Sertifikası ile koruma altında!